wiosna


Link 15.04.2007 :: 21:37
Wiosna w pełni...na Rondzie Waszyngtona i nie tylko ;)Komentuj (1)


Link 15.08.2006 :: 16:07
Muszla koncertowa

w Parku Skaryszewskim.

Imprezy przewidziane na kolejne dni sierpnia:

18 sierpnia (piątek) godz. 21:15 - LETNIE KINO PLENEROWE -

Historia Marii i Juliena (Histoire de Marie et Julien), 2003, reż. Jacques Rivette (Francja). Melodramat.

25 sierpnia (piątek) godz. 21:15 - LETNIE KINO PLENEROWE -

Kto zabił Bambi? (Qui a tué Bambi?), 2003, reż. Gilles Marchand (Francja). Thriller.

20 sierpnia (niedziela) godz. 18.00 - SALONIK WARSZAWSKI - koncert z cyklu „Operetki Czar” w wykonaniu artystów Oddziału Warszawskiego Związku Artystów Scen Polskich. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym m. st. Warszawy


26 sierpnia (sobota) godz. 11.00 – 17.00 - KS DRUKARZ - 80-LECIE - impreza sportowo-artystyczna o charakterze pikniku rodzinnego. Występy estradowe dla dzieci i dorosłych, m.in. teatrzyk Pana Pomidora, kabaret Bez Nazwy, Ryszard Makowski oraz Jan Pietrzak i Jego Goście.

27 sierpnia (niedziela) godz. 14.00 - KONCERTY PROMENADOWE - Big Band RIFF.

(źródło: dcpk)

Komentuj (2)


Link 18.07.2006 :: 20:48
Południowopraskie plaże

czyli chwila wytchnienia w środku miasta i alternatywa dla tych, którzy tego lata nigdzie nie pojadą... Przy odrobinie wyobraźni można , zwłąszca przy zachodzie słońca poczuć się nad Wisłą jak nad morzem albo mazurach. Sprawdzone ;) Gorzej z kąpielą – nie tylko nei polecam ale i stanowczo odradzam...! Nadwiślańskie plaże to odskocznia raczej dla dorosłych (tak myślę). Zadowoleni będą amatorzy łowienia ryb (łowienia dla łowienia bo ich konsumowanie to nie najlpeszy pomysł, ryb znaczy się) i opalania a także Ci którzy lubuią zachody słońca nad wodą :)
Do wyboru wiele miejsc – od mostu średnicowego (kolejowego) do Poniatowksiego, od Poniatowskiego do Łazienkowskiego i od tego osttaniego chyba aż do Siekierkowskiego (najbardziej popularne).


Przy Grubej Kaśce:W okolicach Poniatowskiego:

Mam jeszcze zdjęcie, które poszło na konkurs gazety... Ale wypada blado przy większości nadesłanych zdjęć i to nei pod względem nasycenia barw... :( Wkleję je tu, jak się konkurs skończy a raczej jak wrócę zza morza ;)

No to uzupełniam:(zdjęcie, tak jak się spodziewałam nie miało w konkursie szans, trudno się mówi, spróbować nigdy nie zaszkodzi :) )


Komentuj (7)


Link 29.04.2006 :: 15:40
Stadion X lecia

Zdjęcia tak trochę na szybko więc pobieżnie.

Historia: Stadion Dziesięciolecia został oddany do uzytku 22 lipca 1955 roku. Zbudowany w dużej mierze z gruzów Warszawy.
Z Wikipedii: "Do końca epoki PRL na Stadionie Dziesięciolecia odbywały się najważniejsze imprezy sportowe w kraju, m.in. ważniejsze piłkarskie mecze międzynarodowe, Derby Warszawy, mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce czy finisze Wyścigu Pokoju. Stadion X-lecia był także wykorzystywany do celów kulturalnych i propagandowych: odbywały się na nim koncerty, masówki, dożynki i uroczyste obchody ważnych dla PRL rocznic. W 1968 w czasie ogólnokrajowych dożynek Ryszard Siwiec dokonał na stadionie samospalenia w proteście przeciwko agresji na Czechosłowację."

17 czerwca 1983r., Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski, odprawił na stadionie Mszę Świętą.

I znów Wikipedia: "Po 1983 stadion niszczał, a jego remont uznany został za nieopłacalny. W zamian za utrzymanie obiektu, stadion został w 1989 wydzierżawiony przez miasto do celów handlowych firmie Damis, która założyła tam "Jarmark Europa". (...) Według danych policji jest to także jeden z najważniejszych węzłów handlu nielegalnym oprogramowaniem, bronią, przemycanym alkoholem i papierosami.(...) Od kilku lat władze miejskie rozważają zakończenie działalności Jarmarku..."

Czy na miejscu "stadionu" powstanie w końcu stadion narodowy z prawdziwego zdarzenia, kompleks obiektów sportowych? Jakoś przestałam być w temacie... Zgubiłam się gdzieś wśród sprzecznych i co chwila innych informacji oraz kłotni na ten temat.
Dla mnie, urodzonej w 85r. , Stadion zawsze był gigantycznym bazarem, nigdy nie kojarzył mi się ze sportem. Chciałabym, zeby to się zmieniło, żeby wreszcie z tym syfem zrobiono porządek. Zdaję sobie sprawę, że jest to źródło utrzymania ogromnej liczby ludzi...ale w końcu miasto powinno im cos w zastępstwie załatwić. Kończę, choć wiele moglabym na ten temat napisać. I może kiedyś jescze napiszę ;)

Btw kiedyś jakiś przyjedny pan się mnei zapytał na ulicy jak dojechać na stadion. Jako, że jednak kilka tych stadionow w Warszawie jest, zapytałam się na KTORY stadion. Ale pan uparcie powtarzał "staaaaadion , noooo!!!!" ;)

Panoramkę najlepiej oglądać w pełnych rozmirach i przesuwać sobei suwaczkiem :) Widok z Mostu Poniatowskiego:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

A tu "odpicowana" wieżyczka mostu i tramwaj dziewiątka :) no i szubienica jak widać.Widok ze schodów wieżyczkiMoże któregos dnai odważę się zrobić kilka zdj "od środka" stadionu. Ale w ruch pójdzie kieszonkowy aparacik.


Komentuj (1)

[Księga gości]

Strona Główna

@ E-mail


4877663

Jestem też tutaj

galeria fotoforum
doko

Kategorie

Grochów(22)
dzieje się(8)
blabla(5)
Kamionek(4)
Gocław(4)
Saska Kępa(4)
spacery(4)
Gocławek(3)
z wizytą(2)
co nowego(1)
 
Linki

FORUM
literaturanaperyferiach
archiwalnie parafia
stowarzyszenieCREO
promują kulturę
mieszkaniec
PraskaGrupaRowerowa
Spacery bryt.bryta
Spacer 1
Spacer 2
Spacer 3
Spacer 4
PragaPłd za oknem

Warszawskie fotoblogi

fenomen warszawy
warszawaJegoOkiem
trzaskprask
warsawdaily
warszawa
pod ziemią
warszawskiFotoblog
jego Zacisze
warszawiarnia
ndemi
streetphotography
Syreni Gród
śladami Złego
varszawsky
Fernanda
miejsce na link


Free Image Hosting at www.ImageShack.us

FreeStat.pl - Gratis statystyki WWW   

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl