Tutaj czas się zatrzymał
Uniwersam i WSS Społem Praga Południe. Na początku tytuł miał brzmieć "Witamy w PRLu" (tym nieco późniejszym) ;) ale zdjęcia niestety nie oddają klimatu. W dodatku nie udało się "ustrzelić" żadnej pani sklepowej ;)
Ja pamiętam Uniwersam jedynei z samego początku lat 90tych a więc zaraz po upadku komunizmu (wcześniej moja pamieć już chyba nei sięga - zbyt mała byłam - rocznik 85, choć tej pamięciowej granicy nie jestem na 100% pewna) i muszę stwierdzić, że napradę NIC się tu od tamtego czasu nie zmieniło (wliczając ekspedientki a nawet towar - odzież i art. gospodarstwa domowego, rzecz jasna nei artykuly spożywcze ;) ) Pamiętam też że nigdy mi się tu nie podobało ale nei odłącznei przestrzeń Uniwersamu (zwłaszcza piętro nad spożywczym) kojarzy mi się z moją drugą babcią...
Początkowo w palnach miałam także obfotografowanie dziedzińca Uniwersamu ale twarze ogródkowych klientów Astorii (ktorą zresztą też chcialam uwiecznić) a także bywalców skwerku przy fontannie - skutecznei mnie odstraszyły ;)
Jescze kilka lat temu na szybie restauracji wisiała tablica "Bal czterdziestolatków pod hasłem >>DZISIAJ SIĘ UDA<< 10zł wstęp, konsumpcja 15zł w każdą sobotę i niedzielę" :) Strasznie żałuję że nie zrobiłam zdjęcia tej tabliczce. Dziś inna tablica, w tej samej restauracji ogłasza "Dyskotekę dla dorosłych", tylko ceny się chyab nei zmieniły.

Polecam:

U jak Uniwersam
Uniwersam Grochów - zakupy on-line
Uniwersam

Miały być stylizowane ale nei wyszło.

Halki, figi damskie, reformy damskie...


Materiałowe chusteczki do nosa (a fee) i dział z tkaninamiKomentarze:
28.06.2006, 20:56 :: 83.5.134.215

Poli ;)

Ech... Uniwersam... [też mam nawyk pisania przez "w"]... pamiętam z dzieciństwa... To była wyprawa! Normalnie jak do miasta! ;) Trzeba było dojść do Traktu Lubelskiego, a potem się jechało chyba 2 autobusami... A potem do Taty do pracy (pracował kiedyś gdzieś na Grochowskiej) tramwajem... Pamiętam! :) Stare dzieje! ;) A Universam do tej pory się ani trochę nie zmienił... ;)
28.06.2006, 19:58 :: 83.31.133.163

doko

E-mko, zauważyłam, zauwazylam ;) ale jakoś nie moge się pozbyć tego nawyku pisania przez "w" ;)
W takim razie z niecierpliwością czekam na odsłonę! :) pozdrawiam :) (miałam juz napisać, że by się jakieś chlodniejsze pozdrowienia przydaly coby upał trochę zlagodzić ale dziś wieczorkiem piękna pogoda i upał już nei dokucza na cale szcęście)

Rosomaku - ślicznie dziękuję za maila :) dopiero wczoraj sprawdziłam pocztę, wybacz że jescze nei odpisałam. Bardzo mi miło, że zaglądasz :) Pozdrawiam serdecznie.
26.06.2006, 16:17 :: 212.243.13.25

e-mka

Hej doko! a zauważyłaś, że "Universam" pisze się przez "v" (pewnie, żeby było bardziej swiatowo!), a nie przez 'w'?
Tymczasem wszyscy (i ja sama jeszcze do niedawna) piszą przez 'w'!
Taka letnia ciekawostka : )
Tym razem to Ty depczasz wokół moich myśli... już wkrótce na forum : )
pozdrawiam gorrąco! e-mka
25.06.2006, 18:53 :: 64.191.210.139

rosomak

Uniwersam jest cool, tutaj naprawdę czas się zatrzymał. Wszystko jest identycznie jak w latach 80tych , pamiętam jako mały smyk przyjeżdżałem tu z mamą na zakupy bo było najlepsze zaopatrzenie. Od tego czasu zmieniła się jedynie technologia i styl sprzedawanych tu rzeczy a we wnętrzach grasuję dalej ten sam komunistyczny duch.
Pozdrawiam. Fajnie że znowu jesteś.
25.06.2006, 18:25 :: 83.16.87.243

Misio :*

Tam naprawde jest jak w PRL-u. Taki kliman lat 80tych :P
fotolog.pl :: Forum :: Wróć